Zima a suchý vzduch tvoří ideální prostředí pro roztoče a tedy pro výskyt alergických reakcí.


Nejvíce se vyskytují v panelových, činžovních domech a starých zástavbách. Příznaky jsou zřetelné, venku je zima a v teplé místnosti je nižší relativní vlhkost vzduchu – suché klima.


Odtud už je jenom krátká cesta k hromadění alergenů a roztočů, kteří toto suché prostředí vyhledávají. Dráždění, vysušování sliznice a dýchacích cest jsou symptomy suchého klimatu.

Prvopočátek vzniku alergických dětí je už v době těhotenství. Obzvláště nastávající maminky by se měli více soustředit na pokoje, kde tráví hodně času – ložnice, dětský pokojíček, obývací pokoj. Alergie by se u Vašeho dítěte mohla objevit, i když nikdo ve Vaší rodině alergiemi netrpí.

 

Nízká vlhkost vzduchu (suchý vzduch) může způsobovat dráždění sliznic a potíže s tím související (kašel, škrábání v krku, záněty dutin, vyrážky, pálení očí, rýma a ucpaný nos), vysušenou pokožku, až celkový pocit únavy. Vlivem nízké vlhkosti sesychá nábytek, dřevěné podlahy, rostliny špatně prospívají (obvykle máme doma tropické rostliny, které vyžadují vlhkost 55-60 %).

Naopak vlhký vzduch (vlhkost nad 60 %) má za následek kondenzaci vodní páry, růst plísní a množení roztočů, kteří negativně působí na naše zdraví.Pomoc je přitom poměrně snadná, stačí začít používat zvlhčovač. Relativní vlhkost v místnosti by se v zimě měla pohybovat ideálně kolem 45 až 60 procent. Zvlhčovač vzduchu ji na tuto úroveň dokáže nejen zvýšit, ale dovede ji na této hladině i udržet. Prostředí ve vytopené místnosti se tak stává zdravější a nám se v něm lépe dýchá.Zvlhčovač Airbi TWIN z naší nabídky vypouští čistou a svěží páru do ovzduší. Pomocí vodního a antibakteriálního filtru zachycuje minerální látky obsažené ve vodě a zabraňuje dalšímu rozptylování těchto částic. Výhodou ultrazvukového zvlhčovače TWIN je vysoký výkon při velmi nízké spotřebě elektrické energie.

Airbi TWIN patří mezi víceúčelové přístroje (3 zařízení v 1), neboť kromě základní funkce zvlhčování vzduchu, je vybaven též ionizátorem (pomáhá čistit ovzduší) a uživatel má také možnost do přístroje přidávat esenciální oleje a využívat tak příznivé účinky aromaterapie.


Zvlhčovač Airbi TWIN zakoupíte u nás v atraktivní černé nebo bílé variantě- zde


ULTRAZVUKOVÝ ZVLHČOVAČ VZDUCHU S IONIZÁTOREM